Gizlilik Sözleşmesi

Son Düzenleme Tarihi: 17.04.2016

 

1.Taraf ve Tanımlamalar

Bu sözleşme renklitarifler.com internet adresinde yayınlanan internet sitesi tarafından; kendi, site sahibi ve kullanıcıların özlük haklarını belirlemek ve bildirmek üzere hazırlanmıştır. Bu sözleşme dahilinde bundan sonra renklitarifler.com internet adresinde yayınlanan internet sitesi için Renkli Tarifler, bu internet sitesinde herhangi bir yazı, yayın ya da reklam yayınlayan kişiye yazar, sitedeki yayınlarda yararlanan ve kendisine bu sözleşme ile verilen yetkileri kullanan diğer kişiler ise kullanıcı olarak anılacaktır. Renkli Tarifler, kullanımı ve erişimi tamamen ücretsiz olan bir internet sitesidir. Kullanıcılarından ya da yazarlarından hiç bir şekilde ücret talebi ya da ücret karşılığında ek haklar verilmesi söz konusu değildir. Renkli Tarifler, Türkçe dilinde içerik sağlayan ve yayınlandığı sunucu bilgisayarları Türkiye’de bulunan bir internet sitesidir. Renkli Tarifler sitesi görünüm, kodlama ve bağlantılarında reklam barındırabilir. Bu sözleşme en son 17.04.2016 tarihinde güncellenmiştir. Renkli Tarifler internet sitesinde bulunan tüm içerikler ile Renkli Tarifler internet sitesine sahip olan kişi ve şahıslar da dahil olmak üzere internet sitesini kullanan tüm yazar ve kullanıcılar bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar. Kullanıcılar, Renkli Tarifler internet sitesine kayıt olmadan yapacakları paylaşım ya da yorum gibi içerik paylaşımları için de bu sözleşmeye bağlı olduklarını bilmelidir ve paylaşımı yaptıklarında bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar. Sözleşmenin değiştirilmesi durumunda, kullanıcılara ait elektronik posta adresleri bu sözleşmenin 3.bölümünde belirtildiği üzere depolanmadığından kendilerine değişiklik bildirimi gönderilemeyecektir. Renkli Tarifler, internet sitesine kayıt olarak yazar ya da kullanıcı olan tüm üyelerine sözleşme değişikliklerini elektronik posta yoluyla göndereceğini taahhüt eder ancak yazar ve kullanıcılarına haber vermeden bu sözleşmeyi değiştirme hakkını da saklı tutar.

 

2.Görev ve Sorumluluklar

Renkli Tarifler, yalnızca Türkçe dilinde olacak şekilde yazarlarının sağladığı, pratik bilgiler, yemek ve tatlı tarifleri ile yine yazarlarının sağladığı ya da yazarlarının yayınlanmasını uygun gördüğü pratik bilgi veya yemek ve tatlı tarifi içeren videoları kullanıcılarının erişim sağlayabileceği şekilde yayınlamak ile sorumludur. Renkli Tarifler, bir içerik sağlayıcı ve paylaşım internet sitesidir. TCK 20. madde ve 5651 Sayılı Kanun’un 4. maddesinin (2). fıkrasına göre tüm yazarlar ve kullanıcılar Renkli Tarifler üzerindeki paylaşımlarından ve yayınlarından kendileri sorumludurlar. Olası şekilde içeriklerin T.C. yasa ve yönetmeliklerine aykırı olması durumunda, içeriğin kaldırılması talep edilebilir. İlgili içerik ya da paylaşımın yayından kaldırılması talebini Renkli Tarifler İletişim bölümünden yapabilirsiniz. Buradan yapılacak yayından kaldırma başvuruları Renkli Tarifler yönetici ve yazarları tarafından incelenecek ve en geç 1 (bir) hafta içerisinde tarafınıza elektronik posta yoluyla geri dönüş yapılacaktır, bu nedenle elektronik posta bildirilmeyen içerik kaldırma talepleri geçersiz sayılacaktır. Renkli Tarifler internet sitesi, T.C. bağlı olmak koşulu ile resmi olarak yetkili kurumlardan talep edilmedikçe hiç bir kullanıcısına ait hiç bir bilgiyi yayınlamayacağını taahhüt eder. Bu bilgilerin depolanması ve bilgi güvenliklerinin sağlanması Renkli Tarifler internet sitesinin başlıca sorumluluğudur. Kullanıcılar internet sitesi üzerinde yayınlanan ya da yayınlanacak olan paylaşım ya da içeriklerde kendi belirttikleri kullanıcı adları bulunacaktır. Bu kullanıcı adlarının gerçek kimlik bilgileri ile uyum sağlaması şartı yoktur. T.C. yasalarınca suç ya da hakaret sayılabilecek unsurların dışında kalan tüm kelime ya da kelime grupları kullanıcı adı olarak kullanılabilir.

 

3.Bilgi Saklanması ve Paylaşımı

Renkli Tarifler internet sitesi, bu sözleşmenin 2.maddesinde yer alan kullanıcı bilgilerinin saklanması ve paylaşılmaması sorumluluğunu taşımaktadır. Renkli Tarifler, internet sitesinde yayınlanan ve kullanıcı olsun ya da olmasın erişilebilen tüm içerik dışında; içeriklerin ve reklamların görüntülenme sayı ve süresi ile paylaşım ya da içerik sağlayan kullanıcı ve yazarların ip adresleri de bilgi olarak saklanmaktadır. Bu bilgiler tamamen istatistiksel amaçlar ile saklanmakta ve reklam konumlandırma ve yayınlama için analiz edilmek üzere kullanılacaktır. Kullanıcılara ait olan ve saklanan bilgiler, bilginin sahibi kullanıcılardan gizlenmemektedir, kullanıcılar kendilerine ait olan bilgileri görüntüleyebilir, değiştirebilir ve silebilir ya da Renkli Tarifler tarafından silinmesini talep edebilirler. Bu sözleşmenin 2.maddesinde yer alan hususlar dışında bu bilgiler de dahil olmak üzere hiç bir şekilde 3.şahıslar ile paylaşımı söz konusu değildir, olmayacaktır.

 

4.Telif Hakları ve Lisanslar

Renkli Tarifler internet sitesi, kullanmış olduğu tasarım öğeleri ve logo kullanımı ve yayını için tek hak sahibidir. Tasarım öğeleri ve logo, Renkli Tarifler internet sitesi için lisanslandırılmıştır. İzin alınmaksızın herhangi bir şekilde tamamen ya da bir kısmının kullanımı yasaktır. Renkli Tarifler internet sitesi, sadece kendisine lisanslandırılmış ya da açık kaynak olarak yayınlanmış ürün ve yazılımları kullanmaktadır.